گزارش کارگاه 29 بهمن ماه تبریز

محسن 19 فوریه 2015 4

روابط عمومی بنیاد پرش :

دومین کارگاه تخصصی کارآفرینی ویژه افراد با نیازمندی های خاص در تاریخ 29 بهمن ماه 1393 با شرکت 16 نفر در قالب دو تیم برگزار شد . این کارگاه در ادامه کارگاه شماره 1 تبریز با عنوان سفر به آینده که در تاریخ 30  آبان ماه 1393 برگزار گردیده بود تشکیل شد و در این گام شرکت کنندگان با استفاده از آموخته های کارگاه اول و فرایند آموزش در طی سه ماه اقدام به ارائه ایده های کسب و کار نمودند . در ادامه با رای گیری  دو ایده انتخاب شد و با تشکیل دو تیم جداگانه فرایند تدوین مدل کسب و کار به صورت کارگروهی و عملی آموزش داده شد و با مشارکت اعضای گروهها در مدت 8 ساعت دو مدل کسب و کار  تدوین گردید .

تشکیل تیم ها

تشکیل تیم ها

در بخش های مختلف کارگاه مربیان راهنمایی های لازم را با استفاده از منابع معتبر در اختیار شرکت کنندگان کارگاه قرار دادند.

آقای محسن مولایی نسب در خصوص این کارگاه گفت : در حقیقت شالوده و قلب هر کسب و کار مدل آن است که منجر میشود تا کارآفرینان ماهیت و اهداف کسب و کار خود و مشتریان و خواسته های آنان را بشناسند و با استفاده از این شناخت مسیر درست را انتخاب کنند. هدف از این کارگاه دقیقا اموزش بخش های مختلف مدل کسب و کار به شرکت کنندگان بود تا بتوانند به راحتی ارزش مورد نیاز را خلق و آن را به مشتریان خود منتقل کنند .

آموزش مدل کسب و کار

آموزش مدل کسب و کار

آقای مهدی زهری مربی دیگر کارگاه  ضمن اشاره به اهمیت اعتبار دهی به مدل های کسب و کار گفت : ما در این کارگاه در بخش پایانی ضمن اعتبار سنجی مدل ها توسط مشتریان ایده های  دو گروه را با یکدیگر به اشتراک گذاشتیم و بر اساس این روش اید ه های تازه ای برای کامل شدن مدل های کسب و کار ارائه شده کشف شد.

آموزش مدل کسب و کار

آموزش مدل کسب و کار

 در این کارگاه روش ابر سرمایه گذاری برای تشکیل سرمایه گذاری مناسب برای راه اندازی کسب و کار  مورد استفاده قرار گرفت و شرکت کنندگان با استفاده از تکنیک ها و تمرین های تدوین شده در بنیاد پرش به اهمیت توجه به محیط و بهره گیری از فرصت های مغفول و فراموش شده پی بردند .

تمرین عملی تکمیل مدل کسب و کار

تمرین عملی تکمیل مدل کسب و کار

با توجه به اینکه مدل بنیاد پرش در شروع کسب و کارها بر  استفاده از تمام امکانات موجود بنا شده است به شرکت کنندگان آموزش داده شد از هر آنچه در اختیار دارند و بدون استفاده مانده است در راستای کسب و کار خود استفاده کنند و یا آن را با تیم های دیگر برای به دست اوردن نیاز های خود مبادله نمایند .در گام سوم مدل کسب و کار اعتبار سنجی و تکمیل شده و طرح کسب و کار شرکت کنندگان تدوین میشود .

4 دیدگاه »

 1. Asal 19 فوریه 2015 در 9:49 ق.ظ -

  یکی از بهترین روزهای عمرم بود کارگاهههای بنیاد پرش تنها جاییه که تواناییهامو یادم میندازه وبه ادامه زندگی امیدوارم میکنه و باعث میشه به فراز قله موفقیت چشم بدوزم.از همه دست اندرکاران نهایت تشکر وقدردانی رو دارم هرچند واقعا عاجزم از ادای اون……

 2. پریناز 21 فوریه 2015 در 1:46 ق.ظ -

  بنده برای بار اول افتخار حضور در محضر اساتید رو داشتم و از نظرم جلسه ی بسیار مفید و پرباری بود و مطمعنا در ماه های آتی حاصل تلاشهای جناب
   اقای مولایی و زهری  همراه با شرکت کنندگان در جلسه به نتایج بسیار مطلوبی خواهد رسید.کمال تشکر را از محضر عالی دارم.

 3. هانیه تفلیسی 24 فوریه 2015 در 10:01 ق.ظ -

  سلام خدمت دست اندرکاران بنیاد پرش و عرض خسته نباشید به خصوص خدمت آقای مولایی و آقای زهری که برای برگزاری کارگاه29بهمن ماه93در تبریز خیلی زحمت کشیدن ..
  کارگاه به نظر من خیلی خوب, سطح بالا و پربار بود و خیلی خوشحالم که تونستم اون روز در جمع بچه ها باشم.

 4. مهدی نیا 24 فوریه 2015 در 12:47 ب.ظ -

  عملی کردن ایده ها نیاز به بررسی تهدیدها و فرصت های پیش روی اهداف داره,کارگاه کارافرینی بنیاد پرش با اجرای مدل کسب و کار پلی بین ایده ها و مسیر دستیابی به اهداف را برای ما مشخص و دستیابی به اهداف رو برای ما ملموس تر کرد,از اقای مولایی و اقای زهری به خاطر همه زحماتشون تشکر میکنم.

پاسخی بگذارید »

شما باید وارد شوید تا بتوانید کامنت بگذارید.