نوآوری جدید اسنپ در مدل درآمدی

محسن 14 نوامبر 2016 2

همواره این سوال در مورد کسب و کارهایی که مدل های موفق بیرون از ایران دارند مطرح بوده است . یکی از مهمترین این کسب و کارها سیستم های تخصیص خودرو هستند مانند اسنپ . اینکه دقیقا مدل کسب و کار شرکت های بزرگی مانند اوبر یا لیفت در این شرکت ها هم  پیاده سازی شده است میتواند ناشی از موفق بودن این مدل ها و نیاز جهانی در حوزه ارزش پینهادی باشد . اما نکته حالب این است که هر یک از این شرکت ها چه راهبردی را برای خلق نوآوری به کار میگیرند. این راهبرد ها به فرهنگ ،زیر ساخت و رفتار جامعه ای که در ان شرکت  فعالیت میکند بستگی دارد.

در اقدامی تازه اسنپ شروع به همکاری راهبردی با کسب و کار های سنتی شناخته شده و برند های مطرح در حوزه کتاب و نشر کرده است . نمونه این فعالیت با نشر افق شروع شده است و این امر موجب نوآوری در مدل کسب و کار و ایجاد یک مسیر خاص درآمدی شده است که از یک شریک کلیدی و همکار سنتی و صاحب برند یعنی نشر افق استفاده میکند.

از ۲۴ آبان تا اول آذر به مناسبت روز کتاب و کتابخوانی اسنپ با کد تخفیف «bookweek» به مسافرانی که به یکی از فروشگاههای نشر افق میروند  ۳۰٪ تخفیف (تا سقف۵٫۰۰۰ تومان) هدیه می‌دهد. و مسافر  با نشان دادن رسید سفر به متصدی فروشگاه افق، در خرید کتاب هم ۲۰٪ تخفیفخواهد گرفت.

این راهبرد هوشمندانه و نوآورانه اسنپ موجب شکل گیری نوعی از درآمد تلفیقی شده است و در ضمن میتواند منجر به همکاری های راهبردی بین شرکت های نوپا و شر کت های بزرگ شود.

2 دیدگاه »

  1. a.sharifi.h@gmail.com 19 مارس 2017 در 11:20 ب.ظ -

    با این مدل درآمدی، هزینه هایش را چگونه جبران می کند؟!

    • بنیاد پرش 26 آوریل 2017 در 10:35 ق.ظ -

      اسنپ در حال توسعه بازار و نفوذش در بازار است .در این مرحله فعلا به جبران هزینه ها فکر نمیکند و بخش عمده ای از آن را از هزینه توسعه برند و بازار تامین میکند

پاسخی بگذارید »

شما باید وارد شوید تا بتوانید کامنت بگذارید.