فرصت های پیشنهادی برای کسب و کار 1395(5)

محسن 20 مارس 2016 0
امروز تعطیلات نوروز شروع شد  و ما در بنیاد پرش سعیداریم تا شما را با فرصت هایی که ممکن است در سال پیش رو  با بهره گیری از آنها بتوانید استارتاپ های موفقی را بسازید آشنا کنیم  . تا کنون4 فرصت معرفی شده است .امیدواریم بتوانید از این فرصت ها  کسب و کار  های موفقی را شکل بدهید .نکته قابل توجه اینکه این فرصت ها بر اساس بازار ایران طراحی شده اند .

همانطور که اشاره شد روند ها میتواند یکی از مهترین منابع شناسایی و طراحی فرصت های کسب و کار باشند. یکی از روند هایی که در چند سصال اخیر بسیار مورد توجه بوده است روند آلودگی هوا به خصوص در کلان شهر ها و شهر های صنعتی کشور بوده است که معمولا عوارض متعددی برای گروههای سنی  مختلف دارد و هر کدام از افراد جامعه به نحوی با این مشکل دست به گریبان هستند .تعداد روزهای ناسالم در هوای سال گذشته (1394)  85 روز ناسالم به اضافه 3 روز بسیار نا‌سالم بوده است که این روند نشان دهنده وضعیت خاص آلاینده ها در هوای کلان شهر هاست . نکته مهم نوع این آلاینده هاست که از مونو کسید کربن به سمت ذرات معلق تغییر یافته است و میزان انها گاه تا 10 برابر حد مجاز جهانی در هر مترمکعب هواست .

استارتاپ هایی که بتوانند بر روی هر یک از بخش های این مشکل بزرگ ملی کار کنندو جوابی برای مسائل مختلف این حوزه بیایند میتوانند به صرعت توسعه یافته و موفق شوند . این استارتاپ های میتوانند بر کاهش  سفر های درون شهری متمرکز باشند و یا بر روی افزودنی های سوخت برای کاهش آلایندگی خودرو ها و یا ایجاد منابع جدید انرژی تجدید پذیر برای کاهش آلایندگی سیستم های تولید کننده انرژی .

این موضوع میتواند با دید به دو  اصل اساسی در استارتاپ ها یعنی قابل گسترش بودن و رشد سریع طراحی واجرا شود .

 

پاسخی بگذارید »

شما باید وارد شوید تا بتوانید کامنت بگذارید.