جانمایه:سامانه رصد اکوسیستم انرژی ایران

با توجه به اهمیت نقش بخش های مختلف شکل دهنده اکوسیستم نوآوری  در عملکرد بازار فناوری و نوآوری انرژی ، وجود سامانه‌ای جهت انتشار و نمایش اطلاعات در خصوص وضعیت شرکت ها و سازمان های فعال در حوزه انرژی برای کاربران فعال این بازار، بسیار ضروری و لازم به نظر می رسید. سامانه جانمایه به عنوان نخستين سامانه جامع پایش و تحلیل اکوسیستم انرژی کشور در پاييز 96 به صورت آزمایشی کار خود را آغاز کرد . اين سامانه با قابليت تحليل موردي و كلي بازار و اکوسیستم انرژی  اطلاعات جامعي را در اختيار كاربران قرار خواهد داد.

این سامانه ضمن گردآوری اطلاعات کامل اکوسیستم و شرکت های  فعال در بازار انرژی کشور، با هدف افزایش سهم شرکت های نوآوری و فناور در گردش مالی بازارانرژی، این اطلاعات را به صورت طبقه بندی شده در اختیار کاربران قرار می دهد.

نمایش دیداری متناسب با نوع اطلاعات، امکان مقایسه کامل شرکت های مختلف با یکدیگر و انتشار شاخص های متنوع و کاربردی جهت تحلیل وضعیت کلی صنعت انرژی، گوشه ای از امکانات متنوع این سامانه می‌باشد.

امکانات جانمایه

شرکت یاب

فهرست کاملی از شرکت های نوآور فعال در حوزه انرژی  با امکان فیلتر کردن بر اساس نوع، و مرتب سازی بر اساس نام، نوع، سایز و عمر شرکت

پروفایل شرکتها  و تیم ها

نمایش اطلاعات کامل شرکت ها یا تیم های استارتاپی نوآور. نمایش دیداری اطلاعات مالی از قبیل ارزش تقریبی ، مقایسه عملکرد با پیشگامان  بازار، تعداد شرکا و اعضای تیم  ، ترکیب دارایی های معنوی ، سهم افراد حقیقی و حقوقی در سبد دارایی های شرکت ها و میزان ورود و خروج سرمایه ، در بازه های زمانی مختلف ،خط زمانی شرکت ها و تغییرات آنها

نمودارها

نمایش دیداری آمار و اطلاعات شرکتها. نمودارهای مجموع خالص ارزش دارایی های معنوی ، نقشه بازار، سهم بازیگران اکوسیستم انرژی ، تعداد واحدهای سرمایه گذاری،  تغییرات جریان نقد شرکت ها  و … با امکان تفکیک بر اساس نوع و اندازه شرکت .